معرفی تمامی نسخه های API های اندروید

معرفی تمامی نسخه های API های اندرویدReviewed by همیار پروژه on Jul 15Rating: 4.5معرفی تمامی نسخه های API های اندرویدمعرفی تمامی نسخه های API های اندروید

تمامی نسخه های API های اندروید

معرفی تمامی نسخه های API های اندروید

سلام عزیزان در این پست قصد داریم به شما تمامی نسخه های API های اندروید را معرفی کنیم API level عددی است مربوط به API مورد استفاده قرار گرفته در هر یک از نسخه های اندروید به طوریکه شماره API level هر چه بالاتر رود این بدان معنا است که ما به قابلیت های بیشتری در توسعه اندروید دسترسی خواهیم داشت چرا که تیم برنامه نویسان گوگل بیشتر روی توسعه SDK کار کرده و ویژگی های بیشتری را از آن طریق در اختیار توسعه دهندگان قرار داده اند.

به طول مثال نحوه به کار گیری بلوتوث، شتاب سنج و غیره برخی از قابلیت هایی هستند که در API های موجود در SDK اندروید ذخیره شده اند که برخی از این قابلیت ها در نسخه های اولیه اندروید یا وجود نداشته اند و اگر هم وجود داشته اند به صورت ابتدایی بوده اند اما این قابلیت ها در نسخه های بعدی ارتقاء پیدا کرده و بسیاری ویژگی دیگر نیز به این لیست افزوده شده است.

پیشنهاد ویژه :   دانلود پروژه مدیریت تاکسی تلفنی به زبان سی شارپ #C

 

پیشنهاد ویژه : دوره آموزش SVG

 

در زیر لیست تمامی نسخه های API های اندروید که تا امروز منتشر شده به همراه نام فارسی و انگلیسی و همچنین ورژن اندروید را برایتان آماده کرده ایم توصیه میکنم این تصویر را ذخیره کنید چون بدون شک به کارتان می اید

تمامی نسخه های API های اندروید

نکته ای که در این رابطه می بایست همواره مد نظر قرار داده شود این است که هر چه سطح API بالاتر رود تلفن های همراه و تبلت های کمتری را به عنوان گروه هدف خود مد نظر قرار خواهیم داد چرا که معمولاً زمانی به طول خواهد انجامید تا تعداد کاربران یک نسخه جدید اندروید به حد قابل توجهی برسند.

اصطلاحی در توسعه اپلیکیشن های اندروید وجود دارد تحت عنوان Backward Compatibility به معنی سازگاری رو به عقب. به عبارت دیگر یک دستگاه تلفن همراه که دارای مثلاً سیستم عامل اندروید نسخه 2.0 یا Éclair باشد، اپلیکیشن های با نسخه اندروید 2.0 و یا پایین تر از آن را اجرا خواهد کرد. به نظر می رسد در حین توسعه اندروید انتخاب نسخه 2.0 یا 2.1 تحت عنوان Éclair به معنی نان خامه ای بخش عمده از کاربرانی که از تلفن های همراه را در بر خواهد گرفت.

موفق و پیروز باشید

همیار پروژه Android Studio Basic4Android Eclipse

دیدگاه خود را بیان کنید

تخفیف ویژه
تخفیف پکیج