ایجاد یک پایگاه داده MySQL در PHP

ایجاد یک پایگاه داده MySQL در PHPReviewed by رضا معظم on May 27Rating: 4.5ایجاد یک پایگاه داده MySQL در PHPایجاد یک پایگاه داده MySQL در PHP

ایجاد یک پایگاه داده MySQL در PHP

ایجاد یک پایگاه داده MySQL در PHP

PHP Create a MySQL Database

میخواهیم بوسیله کدهای PHP و MySQL یک پایگاه داده در MySQL بسازیم ، یک پایگاه داده (Database) از یک یا چند جدول تشکیل شده است که شما باید قبل از هر کاری دسترسی لازم را داشته باشید .دستورات مربوط به پایگاه داده از طریق برنامه phpMyAdmin به طور مستقیم قابل اعمال هستند و از طرفی کدهای php قابلیت های فراوانی برای مدیریت و اعمال همان دستورات در اختیارمان می گذارند، از آنجایی که یک برنامه خوب بیشتر تکیه بر کدها و ابزار های داینامیک دارد، لذا ما از طرح مباحث مربوط به phpMyAdmin می گذریم و به نحوه اجرای دستورات در php می پردازیم پس با ما همراه باشید …

قبل از شروع این اموزش این مطب رو هم بهتون پیشنهاد میکنم : اتصال به پایگاه داده MySQL در PHP

ایجاد یک پایگاه داده MySQL با استفاده از MySQLi و PDO :

با استفاده از دستورات پایین شما میتوانید یک پایگاه داده با نام “myDB” بسیازید

 

ایجاد یک پایگاه داده MySQL در PHP با روش MySQLi Object-oriented :

توجه: زمانی که می خواهید یک پایگاه داده جدید ایجاد کنید، در شیء mysqli تنها سه آرگومان اول را باید مشخص نمایید. (servername و username و password)

نکته: اگر برای اتصال به پایگاه داده باید از یک Port مشخص استفاده نمایید، برای تنظیم این آرگومان در شیء mysqli باید آرگومان چهارم یعنی database-name را با یک رشته خالی تنظیم نمایید و سپس آرگومان پنجم را برای تنظیم Port استفاده نمایید:

پیشنهاد ویژه :   معرفی سایت به موتور های جستجوگر Google و Bing

 

ایجاد یک پایگاه داده MySQL در PHP با روش MySQLi Procedural :

 

ایجاد یک پایگاه داده MySQL در PHP با روش PDO :

نکته: یکی از بزرگترین مزیت های PDO وجود کلاس exception برای مدیریت خطاها است. همان طور که می دانید این خطاها ممکن است در کوئری های پایگاه داده رخ دهد و اگر یک استثنا یا exception از داخل بلاک { }try پرتاب (thrown) شود، اجرای اسکریبت متوقف شده و جریان کار به اولین بلاک { }catch منتقل می شود. در واقع استثنای که در قسمت try رخ داده در قسمت catch به دام می افتد. در بلاک catch، با استفاده از دستور echo، دستور SQL و متن خطای تولید شده را چاپ می کنیم.

اگر راجع این آموزش به مشکلی برخوردید یا سوالی براتون پیش اومد در بخش نظرات همین مطلب اون رو مطرح کنید تا همکاران ما در اسرع وقت به سوالتون رسیدگی کنن !

همیار پروژه MySQL PHP آموزش MySQL آموزش PHP

دیدگاه خود را بیان کنید

تخفیف ویژه
تخفیف پکیج